Co to jest płyn micelarny do twarzy

Płyn micelarny to kosmetyk, który w ostatnich czasach rzeczywiście zyskał na popularności. Kiedyś raczej nie słyszało się o tym, że istniał. Jednak warto zastanowić się, czy jest to jedynie kolejne hasło reklamowe, czy rzeczywiście warto zwrócić na nie uwagę. Jak się okazuje, płyn micelarny to kolejny kosmetyk, który w istocie służy głównie demakijażu twarzy. Innowacyjne jest jednak to, że w swoim składzie skupia zarówno: tonik, żel i mleczko, a raczej ich poszczególne działania.

Jak działa płyn micelarny?

  • Przede wszystkim oczyszcza i odświeża skórę twarzy, dzięki budowie specjalnych, kulistych cząsteczek, które przyciągają zanieczyszczenia niemalże jak magnes. Najważniejsze jednak jest to, że dba o odpowiednie nawilżenie skóry twarzy. Bowiem to właśnie twarz jest niemalże największą wizytówką, na którą zwraca się uwagę. Każdy chciałby, aby była ona wygładzona i promienna. Płyn micelarny zawiera składniki, dzięki którym utrzymanie takiego efektu będzie z pewnością łatwiejsze;
  • Płyn micelarny jest produktem, który swoje zadanie wykonuje bardzo dokładnie.

    Dzięki temu, nie potrzeba mieć w łazience kolejnych produktów, które będą zajmować się, np. demakijażem oczu. Kosmetyk ten nie podrażnia, nie wywołuje alergii, nie wysusza.

Dla kogo płyn micelarny? Jak się okazuje, nie jest to kosmetyk dla każdego. Przede wszystkim, nie poradzi sobie z takimi pozostałościami makijażu, które wykonane były z produktów, wzbogaconych tzw.

silikonami. Te z reguły są charakterystyczne dla propozycji wodoodpornych. W tym wypadku, płyn micelarny może być zastosowany w ostatniej fazie – już po generalnym oczyszczeniu skóry. Jest jednak polecany osobom, których skóra jest delikatna, wrażliwa i sucha. Jak zostało wyżej wspomniane – nie wywołuje podrażnień.

W swoim składzie nie zawiera także substancji szkodliwych, np. barwników, substancji zapachowych, czy konserwantów.