Czy lepszy jest termometr elektryczny czy z rtęcią

Termometr to must-have w każdej szufladzie dedykowanej dbaniu o zdrowiu. Niemalże ciężko wyobrazić sobie rodzinę, która takiego sprzętu nie posiada. Jest to bardzo ważny element z wielu względów. Przede wszystkim, ustalenie temperatury pozwala na wyeliminowanie danego problemu lub konieczność stawiania kolejnych kroków, np.

wizyta u lekarza. Jak się jednak okazuje, wybór odpowiedniego termometru nie jest taki prosty. Inne są dedykowane dorosłym, a inne dzieciom. Ich rodzajów jest całe mnóstwo, a chcący dokonać odpowiedniej decyzji – ma niezłą zagwozdkę.

Najlepiej jest jednak rozwiać swoje wątpliwości, rozmawiając ze specjalistą, jakim okaże się niemal każdy farmaceuta. Choć termometrów jest wiele – te dzielą się na dwie główne kategorie: elektryczny i z rtęcią. Każdy kto wychował się najpóźniej w latach dziewięćdziesiątych, pamięta tę drugą możliwość. Starsze pokolenia uważają, że termometry z rtęcią były najdokładniejsze i nie ma ich godnego następcy w dzisiejszych czasach.

Termometry z rtęcią nie są już jednak sprzedawane. Wszystko w wyniku występowania w nich rtęci, która okazuje się mieć negatywny wpływ nie tylko na środowisko, ale i na człowieka. Z tego też powodu, należy kierować się kategoriami, które obejmują wówczas termometry elektryczne. Termometrów elektrycznych jest cała masa.

Można wybierać w istocie do indywidualnych potrzeb, lecz warto skupić się na popularniejszych modelach. Jednym z nich są termometry tradycyjne, które umieszcza się wówczas: pod pachą, w buzi, czy w odbycie. Do takich termometrów zaliczają się także pomiary bezdotykowe, które umieszcza się w pobliżu czoła lub ucha. To rozwiązanie kierowane jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Wadą termometrów elektrycznych tradycyjnych jest ich szybkie zużycie. Po pewnym czasie, wyniki mogą okazywać się nieprecyzyjne i konieczny jest zakup nowego produktu. Pocieszający jest jednak fakt, że nie jest to wielki wydatek – bo do dwudziestu, czy trzydziestu złotych, w zależności od producenta i rodzaju końcówki (metalowa, elastyczna, itd.).