Do czego stosuje się szare mydło

Szare mydło bardzo często kojarzy się ze starszymi pokoleniami. To u nich znajdowały się nieładnie wyglądające kostki, które pozbawione były zapachu, a co najgorsze – nie pieniły się. Używając wówczas szarego mydła, miało się wrażenie, że skóra nie jest umyta. Wszystko to przez przyzwyczajenia, jakie generuje nam współczesny świat.

Jak się jednak okazuje, kolorowe mydełka, o przeróżnych, rozmaitych zapachach są niczym w porównaniu do swoich historycznych konkurentów. Mydła takie bardzo negatywnie wpływają na skórę. Sprawiają, że może i jest ona pachnąca, ale po dłuższym czasie użytkowania okazuje się – że zarówno wysuszona i podrażniona. Na szczęście, szare mydło w obecnych czasach przeżywa swojego rodzaju odrodzenie.

Wszystko za sprawą producentów, którzy postanowili pokazać klientom jego rzeczywiste, wszechstronne działanie.

  • Szare mydło to przede wszystkim produkt, który pozbawiony jest szkodliwych substancji chemicznych, zapachowych. Dzięki temu – nie wpływa negatywnie na przykładowe wywoływanie alergii. Jest stworzone z mieszaniny kwasów, soli, nawilżającej gliceryny i innych.

    Dzięki temu, świetnie sprawdza się zarówno w pielęgnacji, działaniu antybakteryjnym oraz innym ciekawym czynnościom dnia codziennego. Sole potasowe zawarte w tym produkcie sprawiają, że ten rodzaj mydła jest bardzo przyjemny w użyciu. Łatwiej się rozpuszcza, co sprawia, że użytkownik ma wrażenie swobodnej aplikacji produktu na dłonie.

  • Szare mydło nie służy jednak tylko do mycia.

    Jak zostało wyżej wspomniane, posiada wiele składników antybakteryjnych. W związku z tym, polecane jest dla osób, które zmagają się z problemami skórnymi, jakimi jest np. trądzik, czy przetłuszczanie się skóry. Warto jednak pamiętać, że jego stosowanie w ten sposób musi być uzgodnione z dermatologiem.

    Tylko w zestawieniu z odpowiednimi lekami i innymi kosmetykami, da zadowalające skutki.

.