Jaka jest różnica między perfumem a wodą perfumowaną

Pięknie pachnieć chyba chce każdy. Problem pojawia się nie tylko wtedy, gdy szukamy dla siebie odpowiedniego zapachu. Chyba najważniejszym wskaźnikiem, który odpowiada za zapach jest jego trwałość. Ciężko byłoby powtarzać tę czynność kilka lub nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. Dlatego też warto wiedzieć, co w istocie jest perfumami, a co wodą perfumowaną. Jak łatwo się domyśleć – któreś z nich będzie się znacznie krócej trzymać na naszym ciele.

Ważnych jest kilka aspektów na które trzeba zwrócić uwagę, przy wyborze konkretnego produktu. Przede wszystkim istotne jest stężenie zapachu w konkretnej butelce danej propozycji. Oczywiście im większe, tym lepiej. Na nic zdadzą się perfekcyjne spoty reklamowe, w których najsłynniejsze aktorki przedstawiają najwybitniejsze zapachy danych twórców. Rozwaga konsumenta jest najważniejsza. Drugą sprawą jest samo opakowanie.

Ludzie najczęściej zwracają uwagę właśnie na to. Nie ma co się oszukiwać, jedną z najważniejszych cech produktu jest właśnie charakterystyka i wygląd. To w istocie najbardziej przyciągający chwyt marketingowy, który oddziałuje na znaczną większość. Czyste perfumy to te, które w swoim składzie zawierają od 15-30% zapachu w roztworze. Idzie to w parze z faktem, że są one najdroższe, ale równocześnie najtrwalsze. Kropla perfum, które będą opisane słowem: Perfum lub Perfume wystarczy, aby dany zapach utrzymał się nawet przez cały dzień.

Woda perfumowana z kolei to rodzaj, którego roztwór zawiera zaledwie od 8 do 15% zapachu. Utrzymuje się na skórze do kilku godzin. Nie mniej jednak jest to najbardziej popularne rozwiązanie dla wielu osób. Spowodowane jest to sporo niższą ceną od oryginalnych perfum, które mają znacznie więcej zapachu w swoim roztworze. Innymi rodzajami zapachów są wody toaletowe oraz woda kolońska. Te z kolei są szczególnie dedykowane mężczyznom.

Rzadziej spotyka się wody toaletowe, których zapachy są zdecydowanie bardziej kobiece. Jeśli jednak ktoś z nich korzysta – to raczej jako dodatek do perfum lub wód perfumowanych.