Jakich kosmetyków użyć do cery mieszanej

Wybór odpowiednich kosmetyków jest w istocie bardzo trudny. W dzisiejszym świecie jesteśmy narażeni na ogromną różnorodność, w której rzeczywiście można się pogubić. Jest bardzo dużo producentów, produktów, alternatyw i modyfikacji. Jedną z najtrudniejszych rzeczy we współczesnej kosmetologii, czy nauce o dermatologii jest określenie typu cery.

Otóż okazuje się, że jej poprawna identyfikacja pozwala na dobranie kosmetyku, który będzie działał. Jednym z rodzajów cery jest cera mieszana. Jest bardzo charakterystyczna dla osób, które są w przedziale dwudziestu a trzydziestu pięciu lat. Znana jest z tego, że gruczoły łojowe wydzielają znaczne ilości sebum, co sprawia, że niektóre partie twarzy (w szczególności nos i czoło) – świecą się, przez co nawet pod makijażem cera nie wygląda ładnie.

Wszystkie panie, które dbają o wygląd dobrze wiedzą, że jest to bardzo kłopotliwe i wstydliwe. Rodzaje cery, które nie są narażone na takie efekty są pozostałe: normalna i sucha. Nie oznacza to jednak, że te pozostałe są idealne. Każdy rodzaj cery wymaga po prostu innego rodzaju pielęgnacji.

Cera mieszana charakteryzuje się tym, że jej poszczególne partie zachowują się inaczej. Przykładowo nos, broda i czoło będą miały skłonności do przetłuszczania się. Inne części twarzy z kolei będą się przesuszać. Z tego powodu zaleca się używanie kosmetyków o dwufazowym działaniu lub odmiennych preparatów na poszczególne partie twarzy.

Oczywiście, istnieje szereg produktów przeznaczonych do pielęgnacji cery mieszanej, lecz ich działanie nie będzie zbyt dobre. Dobierając krem do takiego typu cery należy pamiętać, aby był przede wszystkim lekki i nie natłuszczał znacznie skóry twarzy. Szczególnie podczas kłopotliwych pór roku czyli zimą lub jesienią, gdy jesteśmy bezpośrednio narażeni na działanie nieprzyjemnych czynników atmosferycznych – warto uzupełnić swoją kosmetyczkę. Partie ciała szczególnie narażone na wysuszenie wymagają kosmetyków nawilżających.

Zaleca się unikanie kosmetyków, które zawierają mydło.