Jakie kosmetyki są niezbędne przy pielęgnacji noworodka

Skóra noworodka jest bardzo delikatna. Na tym etapie – gruczoły łojowe i potowe są dopiero kształtowane. Naturalny płaszcz ochronny nie jest w istocie jeszcze rozbudowany. Z tego względu, trzeba zwrócić szczególną uwagę na kosmetyki, dzięki którym pielęgnacja będzie odpowiednia. Najważniejsze jest to, aby mieć dedykowane kosmetyki właśnie dla dziecka. Nie wolno używać kosmetyków dla dorosłych, które bardzo szybko mogą podrażnić i uczulić malucha.

Nie należy jednak przesadzać. Obecnie rynek jest przesycony ofertami produktowymi i niektórzy rodzice mogą się wręcz pogubić. Na ratunek przychodzą jednak sprawdzone kosmetyki, dzięki którym pielęgnacja będzie poprawna, wygodna, ale i efektywna! Oto kilka najważniejszych elementów, których nie może zabraknąć w żadnej kosmetyczce malucha:

  • Kąpiel noworodka to bardzo istotny element pielęgnacji. Najważniejszą radą jest, aby zakupić produkt, który odpowie potrzebom tak delikatnej skóry. Nie wolno decydować się na mydła – one tylko przesuszają. Świetnym rozwiązaniem są natomiast delikatne płyny, żele i emulsje do kąpieli, które jednocześnie wzbogacone są specjalnymi, nawilżającymi substancjami, takimi jak: oliwa z oliwek, gliceryna, czy olejek migdałowy;
  • Kosmetyczka noworodka nigdy nie będzie kompletna bez oliwki.

    Szczególnie ważny kosmetyk w pierwszych miesiącach życia malucha. Dzięki oliwce – skóra jest bardziej odżywiona i natłuszczona. Jest to bardzo przydatne, ponieważ to właśnie wtedy, delikatny naskórek jest narażony na podrażnienia;

  • Chusteczki pielęgnacyjne to absolutny must-have. Każdy rodzic wie jak wiele kłopotu sprawia stała pielęgnacja noworodka. Ten wynalazek umożliwia dokonanie szybkiej pielęgnacji w niekłopotliwy sposób. Ważne jednak, aby te chusteczki były nawilżone balsamem, substancjami odżywczymi, nawilżającymi.

    Najlepiej zdecydować się na wersje bezzapachowe, bo ich konkurentki bardzo często podrażniają delikatną skórę dziecka.

.