Jakie właściwości ma ziołowa pasta do zębów

Fluoryzacja w szkołach kojarzy się pewnie wszystkim z bardzo nieprzyjemną czynnością od której ciężko było uciec. Nauczyciele wręcz sprawdzali, czy dzieci dokładnie szczotkowały zęby, przy użyciu niesmacznej, charakterystycznej pasty. Fluor obecnie jest substancją, która odchodzi w niepamięć. Wszystko za sprawą uczonych z największych i najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie, którzy dowiedli jego szkodliwe działanie. Jak się okazuje – fluor bardzo negatywnie wpływa na dzieci w wieku szkolnym, powodując przy tym prawidłowy rozwój mózgu. Co więcej, okazuje się, że fluor powszechnie dodawany jest do wody w bardzo wielu obszarach. Dzieci, które korzystają z takich źródeł mają niższy iloraz inteligencji od tych, które są wolne od tej substancji. Istnieje jednak rozwiązanie, dzięki któremu można zaniechać tak wrażliwym skutkom ubocznym. Po pierwsze należy unikać bezpośredniego wpływu fluoru w postaci poddawania dziecka fluoryzacji.

W momencie, gdy mieszkamy w obszarze, gdzie do wody dodawany jest fluor – warto sięgnąć po specjalne filtry, zmniejszające przy tym jego występowanie w składzie. Nie mniej jednak istnieje jeszcze jedno wyjście, które ze wszystkich powyższych jest chyba najprostsze i najbardziej powszechne. Są to bowiem ziołowe pasty do zębów. Co mają w składzie? Przede wszystkim są pozbawione fluoru, a co za tym idzie – nie są niebezpieczne. Ziołowe pasty do zębów mają cały szereg innych bogatych zastosowań, a są nimi m.in.: działania antybakteryjne, wzmacniające, czy regenerujące. Co więcej – świetnie działają na hamowanie rozrastania się próchnicy i mają pozytywny wpływ na świeży oddech. Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej propozycji produktowych, które nazywają się w istocie ziołowymi pastami do zębów.

Coraz częściej słyszy się również o szkodliwości poszczególnych substancji, które można znaleźć w wielu pastach najpopularniejszych, medialnych marek.